Ikke logget ind
Lægdsruller / 4. Udskrivningskreds
Protokol
Fra Årstal
Til Årstal
Lægdets nr.
  UdskrivningskredsProtokolÅrLægdsrulle Nr. FraLægdsrulle Nr. TilAntal opslagIndtastede posterLægdsnr. sat
Antal pr side:
 Side 1 af 73, poster 1 til 20 af 1458.
4Sørulle1700  4500,00%
4Lægdsrulle1733  38000,00%
4Lægdssedler (med af- og tilgangslister. Vejle Byfoged)1743  27200,00%
4Lægdssedler (med af- og tilgangslister. Vejle Byfoged)1743  55700,00%
4Lægdsruller1788  10800,00%
4Lægdssedler (med af- og tilgangslister. Ribe Byfoged & Riberhus Birkedommer)1788  24200,00%
4Lægdssedler (med af- og tilgangslister. Ribe Byfoged & Riberhus Birkedommer)1788  41000,00%
4Af- og tilgangsrulle (Djurs Sønder-Mols)17891220667398,73%
4Af- og tilgangsrulle (Djurs Sønder-Mols)17892117624099,65%
4Af- og tilgangsrulle (Djurs Sønder-Mols)17893323532099,19%
4Hovedrulle (Skanderborg)17891612312100,00%
4Hovedrulle (Stjernholm og Havreballegård)178912819139100,00%
4Hovedrulle (Koldinghus)17891952592100,00%
4Hovedrulle (Kalø)17891701790100,00%
4Hovedrulle (Dronningborg)1789142309093,62%
4Lægdsruller (udat.)1789  46400,00%
4Lægdsruller1789  59200,00%
4Lægdsruller1789  63100,00%
4Lægdsruller1789  2800,00%
4Lægdsruller1789  35400,00%