Ikke logget ind
Amt Oversigt / København / København (Staden) / Kirkebøger
Kirkebøger i København (Staden)
 SognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Alm.hospital/de Gamles By45212.7221.12021.07022,75%
Christians Plejehus1041044,88%
Christiansborg Slots1301.6424825,24%
Christianshavns Fængsel1611.7271724.55144,95%
De Classenske Boliger7099051.44324,82%
De Døves Menighed4035601.878100,00%
Den Kgl. Fødselsstiftelse224087.3773871.0747,16%
Den Ortodokse Russiske Kirke30270000,00%
Det Civile Arresthus3032851414,82%
Fransk Reformert Kirke1201.451000,00%
Frederiks Hospital2305.290618.88461,82%
Frederiks Tyske Kirke4906.10846.63310,05%
Fredskirkens baptistmenighed 1033000,00%
Hof Og Slot3104.966225.88016,45%
Kommunehospitalet2905.95483.8496,35%
Københavns Valgmenighed40546020,00%
Methodist: Bethania kirken4222381246100,00%
Methodist: Herrens Kirke - Golgatha601643891.3780,00%
Mosaisk Trossamfund1802.566102134,90%
Sakramentskirken409111131,87%
Sankt Johannes Stiftelsen801.56305.296100,00%
Storkøbenhavn3700198.61411.6320,42%
Svenska Gustafsförsamlingen 1101.637002,90%
Sømandskirken i Nyhavn11151187100,00%
Tysk Reformert Kirke14074603860,89%
Øresundshospitalet30607141.02330,81%
Slægtsforskning i København (Staden), København? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over København (Staden), København - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske herred, herred oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, København (Staden), København, København (Staden) genealogi, København (Staden) søgning, København (Staden) genealogisk forskning, dansk genealogi, familie genealogi, family search, familysearch katalog, familysearch indexing, family search records