Ikke logget ind
Amt Oversigt / Randers / Djurs Nørre / Kirkebøger
Kirkebøger i Djurs Nørre Herred
 SognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Anholt1101.37007414,00%
Enslev2302.322000,91%
Fjellerup1603.28053464,60%
Gammelsogn2002.16971791,29%
Ginnerup2003.3213451,27%
Gjerrild2304.5611200,86%
Glæsborg1804.633171150,81%
Grenå63012.140212.2581,73%
Hammelev1902.6650120,63%
Hemmed2102.4910100,78%
Karlby1413.2347461,23%
Kastbjerg2102.54221101,12%
Nimtofte2102.515501.15511,80%
Rimsø2302.908020,87%
Tøstrup1501.76231394,45%
Veggerslev1501.984120,54%
Villersø907511111,91%
Voldby1302.4580201,29%
Ørum2804.632195222,75%
Slægtsforskning i Djurs Nørre, Randers? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Djurs Nørre, Randers - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske herred, herred oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, Djurs Nørre, Randers, Djurs Nørre genealogi, Djurs Nørre søgning, Djurs Nørre genealogisk forskning, dansk genealogi, familie genealogi, family search, familysearch katalog, familysearch indexing, family search records