Ikke logget ind
Amt Oversigt / København / Sokkelund / Kirkebøger
Kirkebøger i Sokkelund Herred
 SognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Abel Catrines Stiftelse1215321.4374.49770,00%
Absalon1102.7913247.00539,70%
Advents801.74945.81059,63%
Aldersro2305.682214.78414,82%
Allehelgens1403.809491.1705,75%
Anna1704.64096844,27%
Ansgarkirken1212.9197215.16818,36%
Apostelkirke1704.445121.4824,93%
Bagsværd801.779946.537100,00%
Bellahøj101600591100,00%
Bethlehem2006.22862.8849,67%
Bispebjerg27247.38526.002126.00190,16%
Blaagaards2334.6594.43823.87332,95%
Brorsons2105.23371.5137,76%
Brønshøj90320.0702.01213.87811,92%
Buddinge110000,00%
Christian4908.695276623,62%
Citadel - Kastels5708.433136622,62%
David1704.03921393,09%
Dragør1001.27639.072100,00%
Dyssegård601.25103197,59%
Elias1604.638163313,06%
Emdrup30522131913,41%
Enghave1403.68722.65914,97%
Filip3409.8292958.553100,00%
Flintholm1102.26221053,76%
Fredens1704.08722122,62%
Frederik2204.372101.2048,81%
Frederiksberg309094.68021298.71924,05%
Frederiksholm1904.675113.27116,47%
Frihavn1604.17427394,70%
Gammel Kloster3029601728,11%
Garnisons192048.22758114.6527,44%
Gentofte231047.230843.5081,71%
Gethsemane2005.69971.0083,67%
Gladsaxe141016.916132981,30%
Godthåb51014.665543932,15%
Grøndal1804.813502943,20%
Hans Egede1102.91853.4333,77%
Haralds221842153100,00%
Hellerup3007.851361.5185,52%
Helleruplund902.446491952,49%
Helligkors88026.678315.4953,89%
Helligånd119033.9357729.02526,30%
Herlev5106.11032.3639,31%
Holmens299080.0458534.6358,80%
Husum1603.80745295,91%
Husumvold509673213,10%
Hvidovre112813.8887.85248.60244,38%
Hyltebjerg701.944042,73%
Højdevang1503.9841211.58653,84%
Islands Brygge3305.964161.9509,89%
Islev5064111.52851,95%
Jerusalemskirken6056203517,08%
Jesu Hjerte203010164,32%
Johannes Døber Sogn501.023043,13%
Jægersborg801.9780232,38%
Kapernaum3809.648558.73620,45%
Kastrup1503.901187.85931,99%
Kildevæld1303.16856.6352,90%
Kingo2005.322123142,50%
Knud Lavard Kirke30222007,21%
Kong Håkon Kirken10118004,24%
Kongens Lyngby103022.72613430.17622,65%
Kristkirke3408.157403.1407,53%
Købnerkirken1048011679,17%
Ladegården120730442.16025,51%
Lindevang3108.93644383,69%
Lundehus701.68152.3665,47%
Lundtofte901.71513717,58%
Maglegård1904.01441492,86%
Margrethe10560612,50%
Maria1703.95441.2227,49%
Mariendal3509.426122152,07%
Mørkhøj305701128,07%
Nathanael2908.398291.5224,63%
Nazaret1714.1561.86410.06310,35%
Ny Holte40122027363,11%
Nærum10681324100,00%
Ordrup3106.735291.7942,21%
Præstebro11112695100,00%
Rigshospitalet115037.573363186.81489,62%
Rosenkrantskirken60967062,69%
Rosenvænget2004.99142772,50%
Rødovre94010.525443.1956,72%
Samuel1002.6513682,60%
Sankt Albans Kirke2086012553,49%
Sankt Andreas2507.1421.2302.9223,99%
Sankt Annæ Kirke407280174,95%
Sankt Ansgar Kirke30535002,80%
Sankt Antoni Kirke302470136,48%
Sankt Hans Kirke301580020,25%
Sankt Jakob65018.3565516.4438,95%
Sankt Johannes121037.4106.260113.59738,87%
Sankt Laurentii Kirke20385051,30%
Sankt Lukas2606.790122772,15%
Sankt Markus57016.5041992.5273,93%
Sankt Matthæus100031.5665118.26211,78%
Sankt Nikolaj1903.359112071,03%
Sankt Pauls46014.370316.3804,40%
Sankt Petri88020.366173.5057,25%
Sankt Stefans81023.2363224.05111,36%
Sankt Therese Kirke30180008,89%
Sankt Thomas3108.64271.7506,17%
Sankt Vincents Kirke30196020621,43%
Simeons2808.661132.2035,92%
Simon Peter1102.75989378,30%
Sion36010.087117.0722,63%
Sjælør501.0061213,38%
Skovshoved1703.58422.0763,46%
Solbjerg60017.3184412.24216,95%
Sorgenfri2020039100,00%
Stengård10112003,57%
Store Magleby3808.802485.46916,27%
Strandmark811.5961.4958.99990,60%
Sundby74018.42415042.14633,42%
Sundkirken5097831446,44%
Søborggård3506.72762.5399,41%
Søkvæsthuset1503420434,14%
Søllerød112016.751212.1411,61%
Tagensbo1503.69958.5077,08%
Timotheus3007.754123182,70%
Trinitatis147047.64227867.2589,76%
Tårbæk2102.0561763,84%
Tårnby166021.37941725.78024,90%
Utterslev1102.70715.25818,43%
Valby50011.549586.09011,30%
Vangede1704.3644592,38%
Vanløse3207.715937342,23%
Vartov Hospital3002.341191201,24%
Vartov Valgmenighed20323117115,17%
Vedbæk1002.47632.99919,39%
Vigerslev2004.04413.17121,39%
Virum1702.9105913,51%
Vor Frelsers198041.92412246.36618,82%
Vor Frue144038.5612.53061.72814,21%
Østervold1804.49423332,78%
Ålholm902.20521.86016,42%
Slægtsforskning i Sokkelund, København? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Sokkelund, København - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske herred, herred oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, Sokkelund, København, Sokkelund genealogi, Sokkelund søgning, Sokkelund genealogisk forskning, dansk genealogi, familie genealogi, family search, familysearch katalog, familysearch indexing, family search records