Ikke logget ind
Amt Oversigt / Frederiksborg / Lynge-Kronborg / Kirkebøger
Kirkebøger i Lynge-Kronborg Herred
 SognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Asminderød5119.1003077.60214,03%
Birkerød4208.988505743,40%
Bistrup10894267,87%
Blovstrød3505.40941271,13%
Egebæksvang1101.9932.42013.71424,18%
Grønholt2903.75816277,38%
Hellebæk1903.52632082,52%
Helsingør Købstad6208.5580120,08%
Helsingør: Engelsk1013057100,00%
Hornbæk1803.624151.39110,24%
Humlebæk801.8811612,55%
Hørsholm72013.067691.9894,70%
Karlebo3408.487184091,38%
Sankt Mariæ58014.567342.0132,87%
Sankt Olai128033.871698.2275,22%
Tikøb57013.249653.4698,14%
Usserød505461187,14%
Vestervang40321143,74%
Slægtsforskning i LyngeKronborg, Frederiksborg? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Lynge-Kronborg, Frederiksborg - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske herred, herred oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, LyngeKronborg, Frederiksborg, LyngeKronborg genealogi, LyngeKronborg søgning, LyngeKronborg genealogisk forskning, dansk genealogi, familie genealogi, family search, familysearch katalog, familysearch indexing, family search records