Ikke logget ind
Amt Oversigt / Sorø / Alsted / Kirkebøger
Kirkebøger i Alsted Herred
 SognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Alsted2404.38713010.32659,77%
Bjernede2503.5522031.0725,08%
Bromme2402.846688784,42%
Fjenneslev2203.209172933,15%
Gyrstinge3204.922181730,96%
Kirke Flinterup2102.324385295,14%
Lynge4908.130105241,89%
Munke Bjergby4406.10193.0129,80%
Pedersborg3606.30591701,48%
Slaglille2503.38612452,57%
Sorø104013.5904028.49315,93%
Stenmagle3305.7123014.39748,77%
Vester Broby2703.33342371,54%
Slægtsforskning i Alsted, Sorø? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Alsted, Sorø - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske herred, herred oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, Alsted, Sorø, Alsted genealogi, Alsted søgning, Alsted genealogisk forskning, dansk genealogi, familie genealogi, family search, familysearch katalog, familysearch indexing, family search records