Ikke logget ind
Amt Oversigt/Århus/Kirkebøger
Kirkebøger i Århus Amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Framlev10168028.708194.8406,55%
Hads14288549.4553.19412.5383,01%
Hasle104851125.5851.34022.6843,78%
Ning12213544.1985.20027.8563,82%
Sabro8132123.535262.1553,21%
Vester Lisbjerg9130120.1561.2286.5141,39%
Slægtsforskning i Århus? Så er dette den rette web side. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning