Ikke logget ind
Amt Oversigt / Århus / Kirkebøger
Kirkebøger i Århus amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Framlev10193031.178325.8736,37%
Hads143251853.11314.80867.87410,82%
Hasle105472128.3731.90136.8906,43%
Ning122481048.21814.71970.65210,33%
Sabro8145124.899412.4213,37%
Vester Lisbjerg9141220.7501.3927.5202,96%
Slægtsforskning i Århus? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske amter, amt oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning