Ikke logget ind
Amt Oversigt/Århus/Kirkebøger
Kirkebøger i Århus Amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Framlev10168028.708194.2395,83%
Hads14288449.4552.62310.6162,67%
Hasle104851125.5851.30921.8683,65%
Ning12213544.1985.18027.7253,82%
Sabro8132123.535262.1423,20%
Vester Lisbjerg9130120.1561.2286.5141,35%
Slægtsforskning i Århus? Så er dette den rette web side. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning