Ikke logget ind
Amt Oversigt / Århus / Kirkebøger
Kirkebøger i Århus amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Framlev10193031.276335.9116,39%
Hads143252053.11317.38581.67212,43%
Hasle105494128.5803.72244.5586,59%
Ning122491048.52115.67277.65711,16%
Sabro8148124.962442.6033,16%
Vester Lisbjerg9141220.7501.4488.0283,18%
Slægtsforskning i Århus? Danish Family Search har det hele. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her slægtsforskning, slægtstræ, slægtsforskning danmark, min slægt, slægtstræsprogram, danske amter, amt oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning, Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning