Ikke logget ind
Amt Oversigt / Århus / Kirkebøger
Kirkebøger i Århus amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Framlev10193031.178325.8706,35%
Hads143251553.11311.73451.8368,29%
Hasle105471128.3731.67035.0506,29%
Ning12248848.21811.87463.6009,52%
Sabro8145124.899312.3273,11%
Vester Lisbjerg9141120.7501.3357.1412,10%
Slægtsforskning i Århus? Så er dette den rette web side. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning