Ikke logget ind
Amt Oversigt / Århus / Kirkebøger
Kirkebøger i Århus Amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Framlev10170128.932224.9766,47%
Hads142941150.2407.73432.5295,88%
Hasle105032126.8011.52031.2565,72%
Ning12235646.2248.24943.1755,63%
Sabro8134223.788312.2353,25%
Vester Lisbjerg9132119.7421.3036.8621,48%
Slægtsforskning i Århus? Så er dette den rette web side. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Århus - Det hele er her Århus, Århus genealogi, Århus søgning, Århus genealogisk forskning