Ikke logget ind
Amt Oversigt/Viborg/Kirkebøger
Kirkebøger i Viborg Amt
 HerredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Fjends19290938.76010.15939.3986,69%
Harre12166123.5667310.27114,40%
Hids10193029.7736716.79915,30%
Hindborg11213030.814311.9112,23%
Houlbjerg13191729.0532.48122.6667,52%
Lysgård14301148.23178629.8959,17%
Middelsom17269340.9603.16521.4524,58%
Nørlyng16351060.2901.89111.8961,58%
Nørre10139020.87226712.86416,16%
Rinds17269041.601731.1331,05%
Rødding8143021.351854.4592,58%
Sønderlyng15201229.4693394.2483,41%
Slægtsforskning i Viborg? Så er dette den rette web side. Kirkebøger, Folketællinger, Søge maskine, Statistikker, Familie lister og kort over Viborg - Det hele er her Viborg, Viborg genealogi, Viborg søgning, Viborg genealogisk forskning